atrakcje Holandii

Volendam - w starym porcie

Z tego niewielkiego nadmorskiego miasteczka w północnej Holandii pochodzi kilku bardzo popularnych w tym kraju artystów. Narodził się tu gatunek muzyczny zwany Palingsound (węgorzowe dzwięki?), którego najbardziej znanymi wykonawcami byli The Cats tacy, powiedzmy, holenderscy Bee Gees (którzy zwali się wcześniej Blue Cats). Nie znasz? Możesz za to znać duet „Nick & Simon” na początku XXI wieku znany niczym zespół „Ich Troje” na polskich scenach. Sto lat wcześniej, na początku XX wieku w Volendam przebywali mało znani wtedy malarze, jak Van Gogh, Monet, Picasso i Renoir. Niektórzy za ciepły kąt i miskę kaszy namalowali kilka obrazów dla goszczącego ich Hotelu Spaander. Te obrazy można dziś tam jeszcze zobaczyć, tyle że, nie są to już „jakieś tam” obrazy.

Add a comment

Holandia jest jednym z nielicznych państw w Europie, gdzie granice trzech państw schodzą się ze sobą w jednym punkcie. Punkt taki w języku polskim nazywamy Trojstyk, zobacz w Wikipedii gdzie jeszcze znajdują się takie punkty. Strona holenderska tego punktu – miejscowość Vaals, schodzi się z niemieckim Aachen i belgijskim Kelmis. Punkt trzech granic położony jest na szczycie góry Vaalserberg, lezącym 322,7 metrów nad poziomem morza.

Add a comment

Tiel nie należy do miejsc w Holandii, które od razu kojarzą się z atrakcjami turystycznymi i które sa znane wśród turystów przyjeżdżających do Holandii.. Jednak Tiel jako atrakcje Holandii, trzeba koniecznie uwzględnić, ze względu na imprezy, które odbywają się tutaj co roku w pierwszy weekend września i przyciągają wiele turystów z całej Holandii jak również z Niemiec i Belgii. Appel Pop to festiwal muzyki pop, na którym występują holenderskie gwiazdy jak również gwiazdy światowej sławy. Druga  imprezą  odbywającą się zaraz po Appel Pop, to Fruitcorso, jest to wystawa figur zbudowanych z owoców i warzyw. Obydwa wydarzenia w roku 2011 – w okresie 7- 8 września przyciągnęły do Tielu 300.000 tys osób.

Add a comment

Jakie są atrakcje Holandii, co warto zwiedzić, gdzie pojechać. Pewnie nie raz zastanawiałeś się nad tym, kiedy miałeś wolny weekend i chciałeś się gdzieś wybrać. Co pokazać rodzinie, znajomym, którzy przyjechali do ciebie w odwiedziny. W Holandii jest wiele miejsc, które warto zwiedzić. Atrakcje Holandii są łatwo osiągalne, Holandia to tak niewielki kraj, który możesz objechać w zaledwie parę godzin. Kinderdijk (po polsku – zapora dziecka), to jedno z wielu z miejsc w Holandii, które warto zwiedzić i pokazać innym.

Add a comment

Co warto zwiedzić w Holandii? Z serii artykułów atrakcje Holandii, tym razem o Amsterdamie. Przebywając w Holandii, musisz koniecznie wybrać się do Amsterdamu i poznać to cudowne miasto. Amsterdam charakteryzuje się różnorodnością kultur zamieszkałych tutaj. Czy wiesz ze tylko 49% mieszkańców Amsterdamu to rodowici Holendrzy? Reszta mieszkańców pochodzi z takich krajów jak Turcja, Maroko, Polska, Surinami, Antyle holenderski i wiele innych. Zauważysz to od razu, kiedy tylko będziesz przechadzał się ulicami Amsterdamu, praktycznie języka holenderskiego nie słychać na ulicach. Znając angielski doskonale poradzisz sobie na ulicach Amsterdamu. Dlatego Amsterdam moim zdaniem jest miejscem najbardziej tolerancyjnym i otwartym na wszystkie mniejszości narodowe.

Add a comment