finanse i ubezpieczenia

Już zdarzyłeś się do tego przyzwyczaić ze Twoje rozliczenie podatkowe w Holandii wiąże się z dodatkowymi czynnościami takimi jak właśnie wyżej wymienione zaświadczenie o dochodach. Przygotowaliśmy je dla Ciebie u nas na blogu i możesz je tutaj właśnie ściągnąć i już teraz przygotować się do rozliczenia z podatku za rok 2017.

Add a comment

Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii obowiązuje każdego kto tutaj pracuje lub mieszka. Koniec roku jest momentem aby się zastanowić czy ubezpieczenie, które posiadasz jest w dalszym ciągu odpowiednie do twojej sytuacji. Co jest ważne? Co musisz wiedzieć, aby nie przepłacać za ubezpieczenie ale też aby ubezpieczenie to wystarczyło na twoje potrzeby? Przeczytaj poniższe wskazówki!!

Add a comment

Jeżeli w roku 2016 pobierałeś holenderski zasiłek dla bezrobotnych (ww uitkering) lub zasiłek macierzyński i chorobowy (ziektewet uitkering), to dochód z zasiłku musisz również podać przy rozliczeniu z podatku za rok 2016. Holenderski urząd pracy UWV dnia 08 lutego 2016 udostępni już jarografy na swojej stronie internetowej, logując się swoim kodem DIGI D na stronie UWV masz możliwość pobrania swojego jarografu za zasiłek dla bezrobotnych lub zasiłek chorobowy lub macierzyński. Szukaj pod rubryka “Mijn documenten” i ściągnij swój jarograf w formacie PDF

Osoby niezameldowane na holenderskim adresie, nie posiadające kodu DIGI D nie maja takiej możliwości. Osoby te muszą udać się osobiście do najbliższego oddziału urzędu pracy UWV i za okazaniem dowodu osobistego mogą wybrać swój jarograf za rok 2016. Inna możliwością jest wykonanie telefonu do holenderskiego urzędu pracy UWV pod numerem : 09009294   , lub dzwoniąc z zagranicy pod numer: 0031 888 982 001. Sprawdź tez czy UWV posiada jeszcze Twój aktualny adres korespondencyjny w Holandii lub adres zameldowania w Polsce.

Add a comment

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego ze nasz zwrot z podatku za poprzedni rok już dawno widnieje na naszych kontach lub już dawno go nie ma, ponieważ został wydany podczas urlopu lub na inne przyjemności Niestety w tym roku, holenderski urząd skarbowy – Belastingdienst wydal komunikat ze trzeba będzie dłużej czekać.

6 miesięcy okres oczekiwania

Według nowego prawa, osoby niezameldowane na holenderskim adresie ale posiadające (w 90%) dochody tylko z Holandii kwalifikują się do ulg podatkowych za okazaniem zaświadczenia o dochodach z polskiego urzędu skarbowego. Rozliczenia podatkowe tych osób zostaną wzięte pod uwagę później, mniej więcej w przeciągu 6 miesięcy od złożenia zeznania podatkowego (jednak tutaj urząd tez nie daje gwarancji).

Add a comment

Jeszcze chwila i będziesz się mógł rozliczyć z podatku za rok 2016. Już powoli pracodawcy wystawiają Jarografy a holenderska skarbówka informuje o zmianach w prawie podatkowym. Pewnie jak co roku zastanawiasz się nad swoim zwrotem z podatku, nad tym czy musisz się rozliczać czy nie , komu powierzyć swoje rozliczenie podatkowe aby dobrze się rozliczyć. Faktem jest ze z roku na rok Holandia likwiduje zniżki i ulgi podatkowe co ma wpływ na zwrot z podatku. Aby Ci ułatwić podajemy parę wskazówek które również w tym roku mogą Ci się przydać. Przeczytaj nasze ABC podatkowe!! W podpunkcie C natomiast przygotowaliśmy dla Ciebie Zaświadczenie o Dochodach na rok 2016, które już teraz możesz dać do podbicia w Polsce.

Add a comment