trudne sprawy

Już od 2 lat aby rozliczyć się z podatku w Holandii, większość Polaków pracujących tutaj potrzebuje tzw. zaświadczenie o dochodach z polskiego urzędu skarbowego. Właśnie przez to utrudnienie okres oczekiwania na zwrot z podatku może wydłużyć się nawet do 3 lat. Ale czy rzeczywiście aż tak długo trzeba będzie czekać? Nie koniecznie, przeczytaj poniżej co można samemu zrobić aby przyspieszyć procedurę i szybciej otrzymać zwrot z podatku.

Add a comment

Miesięczna kuroniówka z Holandii przeliczając na złotówki jest warta co najmniej 4500 tysiąca. Kto by nie chciał takich pieniędzy? Będąc w Polsce i spędzając ten czas z rodziną i przyjaciółmi. A może akurat wypadnie na okres letni, to by był doskonały moment aby spędzić ten czas nad morzem. Brzmi doskonale i to rzeczywiście jest doskonale, większość rodaków (pracujących za minimalną krajową w Polsce) będzie zazdrosna o tą darmową kasę. Jednak ta kasa należy się tylko tym co byli odważni, rzucili swoją prace (za 1200 złotych) i wyjechali do kraju tulipanów aby wykonywać rożnego rodzaju prace – nie za 1200 złotych tylko za 1200 euro (minimalna krajowa w Holandii) lub więcej.

Add a comment

Pan Jan Kowalski zwrócił się do nas po raz pierwszy w marcu roku 2013 o rozliczenie z podatku holenderskiego za rok 2012. Jego zarobek był wysoki ze względu na dużo nadgodzin. Pan Jan zarobił ponad 30 tys. euro brutto i po obliczeniu wyszło że trzeba będzie oddać do urzędu skarbowego 90 euro. Oczywiście, doradziliśmy temu panu aby się rozliczył, ponieważ w tej sytuacji rozliczenie z podatku jest obowiązkowe. Lepiej rozliczyć się samemu, niż czekać aż urząd skarbowy upomni się o swoje pieniądze. Pan Jan Kowalski zapłacił 90 euro do urzędu skarbowego i był zadowolony z porady jaka mu daliśmy.

Add a comment

Te właśnie 17 złotych kosztowało podbicie w Polskim urzędzie skarbowym zaświadczenia o dochodach, którego w roku 2016 zażądał sobie holenderski Belastingdienst. Więcej niż 17 złotych kosztował nas wszystkich trud ogarnięcia tego wszystkiego i wiadome było raczej że trzeba będzie to osobiście załatwić w Polsce-pojechać i podbić to zaświadczenie w polskim urzędzie skarbowym.

Add a comment

Holenderski urząd pracy (UWV) nałożył 2500 tys euro kary na panią Beatę Kowalska (imię i nazwisko zostały zmienione), która nie przestrzegała zasad i obowiązków osoby pobierającej holenderski zasiłek dla bezrobotnych. Tak wysoka kara była spowodowana faktem podjęcia ponownej pracy i nie zgłoszenia tego do UWV. Pani Beata podjęła prace a w tym samym czasie pobierała zasiłek dla bezrobotnych. Sytuacja ta trwała przez 2 miesiące, UWV wypłaciło pani Kowalskiej 2500 tys euro zasiłku, który w ogolę się nie należał. Zadajemy sobie pytanie, jak do tego doszło? Czy pani Beata liczyła na dodatkowe pieniądze?

Add a comment