wydarzenia

Mimo tego, ze Wielkanoc (hol. Pasen), to święto chrześcijańskie, wielokulturowe społeczeństwo holenderskie obchodzi Wielkanoc w tradycyjny sposób. W sposób który przypomina nasze polskie wielkanocne tradycje. Przeczytaj o 4 najważniejszych tradycjach w Holandii podczas Świąt Wielkiej Nocy.

Add a comment

Długo na nią czekaliśmy ale w końcu przyjdzie naprawdę. W nadchodzący piątek – ostatni dzień wiosny kalendarzowej, zjawi się na chwile by później zamienić się w lato. Meteorolodzy zapowiadają wyższe temperatury z nadchodzącym ciepłym frontem, ciemne i deszczowe chmury w końcu odsłonią wyczekiwane słonce. Wiatr zatroszczy się o to aby nie było za gorąco, temperatura będzie wynosiła ponad 20 st C.

Add a comment

17 letni bramkarz Kamil Miazek podpisze w nadchodzący wtorek kontrakt na 3 sezony z Feyenoord Rotterdam. Kamil był bramkarzem w polskim klubie GKS Bełchatów, jego talent został już zauważony przez francuzów, jednak Ci nie mogli oferować mu odpowiednich warunków. Dla Kamila nie liczyło się w jakim klubie będzie grał, najważniejsze były dla niego dalsze możliwości rozwoju.

Add a comment

Pod koniec kwietnia tego roku wyszła na jaw afera wyłudzenia holenderskich dodatków socjalnych przez bułgarską mafie. Straty zostały oszacowane na 100 milionów euro, których w żaden sposób nie można już odzyskać. Bułgarska mafia, werbowała ludzi w Bułgarii, którzy masowo przyjeżdżali do Holandii aby zameldować się pod holenderskim fikcyjnym adresem.

Add a comment

Jest to wypowiedz holenderskich lekarzy, którzy zdecydowanie twierdza, ze za 20 lat 90 % zachorowań na raka nie będzie już śmiertelna. Naukowcy z holenderskiego centrum badania raka “Antoni van Leeuwenhoek” zapowiadają wielką rewolucje. Naukowcy nie mają wątpliwości co do tego stwierdzenia, biorąc pod uwagę rozwój technologi w dziedzinie badan chorób nowotworowych.

Add a comment