życie w Holandii

Każdy rok niesie ze sobą dużo zmian w różnych dziedzinach życia. Również w 2017 roku wiele się zmieni na dobre ale też na złe. Zebraliśmy dla was listę najważniejszych zmian na nowy rok. Przeczytaj i bądź na bieżąco!!

Add a comment

Nowy rok niesie ze sobą wiele zmian. Będziemy więcej zarabiać a ci co stracą prace dostaną na krócej zasiłek dla bezrobotnych. W sklepach znikną darmowe plastikowe siateczki a papierosy podrożeją. Jednak większość z nas będzie mieć o 800 euro rocznie więcej do wydania. Przeczytaj listę najważniejszych zmian na nowy rok 2016:

Add a comment

Opieka zdrowotna w Holandii jest bardzo dobrze uregulowana a jakość usług medycznych wysoka. Holenderski system opieki medycznej należy do jednych z najlepszych na całym świecie. Leczenie w Holandii i korzystanie z usług medycznych jest dostępne dla każdego nie zależnie od statusu społecznego. Nie stosuje się tutaj łapówek, dzięki którym pacjent będzie lepiej traktowany. Nie ma tez lekarzy prywatnych, którzy dopiero za wysoka oplata podejmują się leczenia pacjenta. Opieka zdrowotna w Holandii jest udzielana każdemu

Add a comment

1. Nigdy nie pytaj Holendra ile zarabia

Holendrzy nie lubią rozmawiać o swoich zarobkach. Jest do dla nich drażliwy temat i nie wypada ich o to pytać, oni tez nie będą ciebie o to pytali. Temat pieniędzy jest dla Holendrów czymś prywatnym o którym rozmawiają tylko z bliskimi osobami.

Add a comment

Pytanie związane z użytkowaniem auta na holenderskich drogach jest często zadawane. Czy mogę jeździć autem w Holandii na polskich tablicach rejestracyjnych? Czy muszę opłacać podatek drogowy za auto w Holandii na polskich „blachach”. W serii artykułów „Auto w Holandii”odpowiemy wam na te pytania jak również wyjaśnimy inne kwestie związane z użytkowaniem auta w Holandii. W dzisiejszym artykule – jazda w Holandii na polskich tablicach. 

Add a comment